Cviky na ruky

Plnohodnotný tréning rúk vytvoríte kombináciou cvikov na biceps - triceps - ramená. Pri cvikoch na posilnenie svalov na rukách je možné využiť aj cvičenie s váhou vlastného tela. Veľmi populárne sú aj cvičenia s jednoručkami (ľahkými činkami), ktoré môžete hravo nahradiť aj malými fľaškami naplnenými vodou alebo pieskom. Pozrite si najobľúbenejšie cviky pre pekné svaly na rukách.

Pekné ruky sa nedajú nijak vydietovať, vybehať a ani vyaerobikovať, pekné ruky proste potrebujú zdvíhať váhy. Vôbec nezáleží či preferujete tréning s vlastnou váhou, s činkami alebo iným náradím, základom je, aby tricepsový ako aj bicepsový sval dostali zabrať v celej ich dĺžke a pod poriadnou záťažou, len tak sa budú rysovať do želaných tvarov.

Zacvičte si spolu s Veronikou hlavné cviky na ruky a vrchnú časť tela, ktoré si môžete hravo zacvičiť aj doma. Voľte ľahšie váhy a koncentrujte sa na správnu techniku. Ruky úplne nevystierajte, aby ste udržali napätia na cieľovom svale.

Pokiaľ cvičíte 3x do týždňa v posilovni, rozdelte si cviky na svalové partie rozumne. Prvý SPLIT na prsia, ramená a biceps. Tréning je určený pre začiatočníkov ako aj pokročilých, cvičenia pomôžu rysovať a spevňovať svalstvo.

Tréning sa skladá zo šiestich cvikov, z ktorých tri sú koncentrované na rozvoj bicepsov a tri stimulujú tricepsy. Prvé dva cviky sa vykonávajú v troch sériách, tretí cvik u každej svalovej partii poslúži na napumpovanie a vyčerpanie svalov vysokým počtom opakovaní. Pozor, pri väčšom počte opakovaní je lepšie využiť nižšie váhy činiek.

Tento tréning rúk pritom odcvičíte za zhruba 20-25 minút. Jeho základom sú jednoduché, ale efektívne cviky. Cvičiť ho môžete dva až trikrát do týždňa, pričom je vhodný pre začiatočníčky aj skúsenejšie cvičenkine. Pre začiatok je dobré začať s 2 sériami po 8 opakovaní, postupne zvýšiť na 4 série s 10 opakovaniami.