Cviky na chrbát

Ako bolesť chrbta eliminovať? V prvom rade je potrebné určiť jej príčinu. Za nepríjemnú bolesť v oblasti krčnej chrbtice či krížov môžu byť zodpovedné oslabené svaly nielen v oblasti chrbta, ale aj brucha. Dôležité je zamerať sa na posilneni vnútorného svalstva ako aj precvičovať ohybnosť a nezabudnúť na uvoľňovanie svalstva.
 

Fitlopta je všestranná cvičebná pomôcka, vďaka ktorej dokážete precvičiť celé telo. Je vhodná na uvoľňujúce cvičenia, posilňovanie a na skoliózu. Veľmi obľúbená je u ľudí trpiacich bolesťami chrbta. Mnohé programy na cvičenie s fitloptou sú totiž navrhnuté tak, aby priniesli pohyb do chrbtice kontrolovaným spôsobom. Cviky s fit loptou udržiavajú...

Tipy, ako cvičiť zhyby na hrazde rôznymi spôsobmi. Nie každý však vie zhyb spraviť a to je aj dôvod, prečo sa tento krát budeme venovať hrazdovým začiatočníkom a objasníme si 3 základné techniky, ktorými sa ku dokonalému zhybu prepracujeme.

Na to, aby ste mali chrbát v perfektnom stave, vám bude stačiť len obyčajná podložka na cvičenie. Je už na vás, či chcete použiť aj záťaž v podobe činiek alebo chcete cviky prestriedať na fitlopte. Ponúkame vám zopár jednoduchých rád, ako si zacvičiť v pohodlí vášho domova. Pri týchto cvikoch je dôležité správne dýchanie a dbajte aj na presnú...

Moderný životný štýl, nadváha či vysedávanie pri počítači sa odrážajú na tom, v akom stave je naša chrbtica. Pokiaľ zostávame v určitej polohe pridlho, naše svaly sa unavia a začnú bolieť. Z tohto dôvodu je potrebné striedať aktivity, ktoré aktuálne robíme.

Pilats cviky na chrbát sú skvelý základ pre zdravú chrbticu a pekné, pevné držanie tela. Ak však chcete silnejšie a pevnejšie telo, pridať váhu a fitness je určite super nápad. Pozrite si túto sériu praktických cvikov od Fitshaker.

Bolesť chrbta je dnes kvôli sedavému životnému štýlu a nedostatku pohybu trápením mnohých ľudí. Aby chrbát nebolel, je dôležité jednak správne držanie tela, ale aj preťahovanie a posilňovanie chrbtových svalov. Zacvičte si tieto naťahovacie cviky aspoň niekoľkokrát týždenne a uvidíte, že sa vášmu chrbtu uľaví. Snažte sa vždy pretiahnuť všetky...

Joga cviky na chrbticu účinne rozcvičujú svaly, šlachy i kĺby. Pri pravidelnom cvičení vám pomôžu udržať stav vašej chrbtice v čo najlepšej kondícií.